"Каков поп, таков і пріход"!!!

На главную  

 

 

Храм Святого Петра Могили Української православної церкви Київського патріархату існує з 2002 року в місті Херсоні. Першим настоятелем цієї церкви був і залишається по сьогоднішній день протопресвітер Микола Циганов. Допомагає йому пресвітер Валерій Харченко.

У будь який час дня в храмі можна застати священика, отримати від нього моральну і духовну підтримку, разом помолитись чи поспілкуватись.

Люди несуть у храм свої надії і сподівання, сердечні молитви, покаянне серце та тепло своєї віри.

Споруда, віддана під храм стара, дореволюційна і потребує капітального ремонту, але не дивлячись на це при храмі існує невеличка бібліотека духовної літератури, аудіо-відео диски. Діє дитяча недільна школа, у якій юні вихованці отримують ази православної віри та християнської моралі. Отець Валерій проводить катихізацію молоді та всіх бажаючих. Священики храму несуть слово Боже у лікарні, школи, ВУЗи.

Отець Миколай Циганов постійно спілкується з ув’язненими та тими людьми що перебувають у СІЗО. Завдяки цьому, з Божою допомогою багато з них каються, сповідаються та причащаються Святих Таїн.

Постать отця Миколая творча і неординарна, він особа надто відома і популярна в Херсоні та області. Він є частим гостем обласного радіо, бере активну участь на каналі «Скіфія» херсонської ТРК у програмах: «Спільна мова», «Небезпечна зона», «Незаперечний факт» та «Час дій». Його знають і поважають як талановитого проповідника та знавця і пропагандиста Святого Письма. Він любить світ і все, що в ньому. 

Патріот рідної природи, її збереження.  Є членом обласного комітету по створенню в Херсонській області національних природоохоронних парків і заповідників. У своїх публічних виступах отець Миколай стає на захист пойми Дніпра – унікальної зони плавнів, котрі вже не збереглись у світі.

У церкві Св.Петра Могили проводиться благочинність – на кошти вірян, вітчизняних  і зарубіжних меценатів, церковна громада допомагає обласному дитячому прийомнику-розподілку, де перебувають «тяжкі» діти і підлітки. Будучи у дитинстві «тяжкою дитиною», протопресвітер Миколай докладає всіх зусиль, щоб допомогти безпритульним підліткам і сиротам. 

Церковна громада переймається багатьма проблемами які треба негайно вирішити – провести капітальний ремонт, переобладнати дитячу кімнату, подати тепло.

Храм, як і наша Помісна Українська Православна Церква, молодий, але має одну з коштовних реліквій – Требник свого небесного покровителя – святителя Петра Могили, складеного ним у 1646 році і перевиданого сучасною українською літературною мовою, що став бібліографічною рідкістю.

Херсонская епархия УПЦ КП
Украина 73011, Херсон, ул.Энгельса 45
тел: (1038-0552) 43-66-48
моб: (1038-050) 764-84-19
irina@pravoslav.tv

По благословению Архиепископа Дамиана